Kalendář akcí na rok 2016  předchozí na rok 2010, 2011, 2012, 2013, 2014, 2015, www.vojenska-historie.cz      ČSAPVH

DatumNázev akceNázev akceObdobípředběž. účast
15.1.Dobový reprezentační plesVlkošcivilistiano
16.1.Kapošvár 1945OřechovWWII  
30.1.Bord El City ZvoleAmerická občanskáano
6.2.Anglický taneční večerBrnocivilisti  
19.-21.2.Po stopách partyzánu na VysočiněSněžnéWWIIano
5.3.Velký empírový bál v BrněBrnoNapoleonika  
5.3.Veterán burzaChotusicecivilisti  
12.3.Šermířská burzaOlomouccivilisti  
12.3.REX plesŠlapanicetéma Vynálezyano
16.3.Valná hromada Společnosti Brno - hrad ŠpilberkTřicítkaano
18.-20.3.VzteklinaKrušné horyWWII  
19.3.Šermířská burzaPrahacivilisti  
26.3.Swingový plesBrnocivilisti  
26.3.Bitva u SudoměřeSudoměřStředověk  
1.-3.4.Jaroměřice /n. Rokytnou 1809Jaroměřice nad RokytnouNapoleonika  
2.4.Military burzaPraha - Velká Chuchlecivilisti  
2.4.Šermířská burzaBrnocivilistiano
2.4.Otvírání podzemí pevnostiJosefovPrusko-Rakouské  
8.-10.4.Battle of Mollwitz 1741Brzeg (PL)Sedmiletka  
8.-10.4.Battaglia di Loano 1795Loano (IT)Napoleonika  
9.4.Eichhorn 1809Brno - hrad VeveříNapoleonikaano
9.4.Dobývání tvrzeOlbramoviceStředověk  
16.4.C. a k. manévry PlumlovWWI (C&K)  
16.4.Dlouhý Most?Prusko-Rakouské  
16.4.StřelbyMikulovcivilisti  
16.-17.4.ManévryValticeNapoleonika  
22.-23.4.Bitva u Liberce 1757 Liberec - OstašovSedmiletka  
22.-23.4. Eliopoli - Vita nella citta-fortezza Eliopoli (IT) Třicítka  
23.4.Osvobození Brna 1945OřechovWWIIano
23.4.Historický festival v Libušíně LibušínStředověk  
23.4.Audienci u císaře Karla I.Brandýs nad LabemWWI (C&K)  
16.4.Kyjov 1945KyjovWWII  
16.4.Starovičky 1945StarovičkyWWII  
30.4.Zahájení sezony VHÚ KbelyKbelycivilisti  
30.4.Vzpomínka na výsadek Out DistanceOřechov u TelčeWWII  
30.4.-1.5.Bitva u Kuřivod a Mnichova Hradiště 1866KuřivodyPrusko-Rakouské  
30.4.-1.5.Porcia 1809 (1796)Porcia (IT)Napoleonika  
5.-8.5.Z Normandie až do PlzněPlzeňWWII  
6.-8.5.Schlacht bei Großgörschen 1813Großgörschen (DE)Napoleonika  
6.-8.5.HolešovHolešovTřicítkaano
7.5.Kunínský zámek 1355KunínStředověk  
8.5.Den osvobození 1945 - pietní návštěvy pomníkůBrnoWWIIano
8.5.Military burzaPlzeňcivilisti  
14.5.OtwockOtwock (PL)Třicítka  
20.-22.5.Valdštejnské slavnostiJičínTřicítka  
20.-22.5.Bratislava 1809Bratislava (SR)Napoleonikaano
21.5.Muzejní noc v BrněBrnocivilisti  
21.5.Muzejní noc na ŠpilberkuBrno - hrad ŠpilberkPrusko-Rakouské  
21.5.Renesanční tábořeníČRRenesance  
21.5.Nitra 1945Nitra (SR)WWII  
21.5.Osvobození Přelouče 1945PřeloučWWII  
21.5.Zámek v Ostrově nad Ohří za sedmileté válkyOstrov nad OhříSedmiletka  
21.5.Bojiště u Chlumu 1866 - ManévryChlumPrusko-Rakouské  
21.-22.5.Festival vojenské historie HelfštýnHelfštýncivilisti  
27.-29.5.Tatai Patara 1597Tata (HU)Třicítka  
27.-29.5.Schlacht bei Eggmühl 1809Eggmühl (DE)Napoleonika  
27.-29.5.Verdun 1916Verdun (FR)WWII  
28.5.Darkovičky - Ostravská operace 1945DarkovičkyWWII  
28.5.Karpaty 1914/1915Hostovice (SR)WWI (RIA, C&K)  
28.5.Zahájení sezony VHÚ LešanyLešanycivilisti  
28.-29.5.Aviatická pouťPardubice civilisti  
4.-5.6.(?)Olomouc???OlomoucTřicítka  
4.6.Veterán burzaChotusicecivilisti  
4.6.Empírový denOlomoucNapoleonika  
4.6.Bitva u Náchoda a Václavic 1866NáchodPrusko-Rakouské  
?Sever proti JihuŽeleznéAmerická občanská  
10.-12.6.Bitva pod Heilsbergiem 1807Lidzbark Warmiński (PL)Napoleonika  
10.6.Noc kostelů v BrněBrnocivilistiano
11.6.Military burzaPraha - Velká Chuchlecivilisti  
11.6.Muzejní noc v PrazePrahacivilisti  
?Renesanční piknikBrno - hrad ŠpilberkRenesanceano
17.-19.6.Slavnosti pětilisté růžeČeský KrumlovCivilisti  
18.6.Švédové v BučovicíchBučoviceTřicítkaano
18.6.Bitva NižborNižborStředověk  
18.6.Bitva u Kolína 1757 KolínSedmiletka  
25.6.Bitva u Trutnova 1866TrutnovPrusko-Rakouské  
25.6.Bitva u Rokytníku a Jičína 1866TrutnovskoPrusko-Rakouské  
25.6.BahnaVVP Brdycivilisti  
24.-25.6.StargardStargard (PL)Třicítka  
1.-3.7.Das Peter & Paul FestDelitzsch (DE)Třicítkaano
1.-3.7.Loano-Toirano 1795Loano (IT)Napoleonika  
1.-3.7.Tankové dni LaugarícioKrivosúd - Bodovka (SR)civilisti  
1.-3.7.150. výročí bitvy na Chlumu 1866ChlumPrusko-Rakouské  
9.7.Portášské slavnostiValašská BystřiceTřicítka  
9.-10.7.Znojmo 1809ZnojmoNapoleonika  
9.-10.7.OgrodzieniecOgrodzieniec (PL)Třicítka  
17.7.Josefovská slavnost a boj o pevnostJosefovSedmiletka  
22.-24.7.Turci jdou!Valašské KloboukyTřicítkaano
23.7.Příměří v Mikulově 1866MikulovPrusko-Rakouské  
30.7.Veterán burzaChotusicecivilisti  
6.8.Byla vojna byla ...Sokolnicecivilisti  
6.8.Přepadení řopíků 1938SlavoniceWWII  
?Dni Twierdzy NysaNysa (PL)Napoleonika  
12.-14.8.Den BrnaBrnoTřicítkaano
12.-14.8.Napoleonské dny 1796SlavkovNapoleonika  
12.-14.8.OstromeckoOstromecko (PL)Třicítka  
13.8.Napoleonské hrySlavkovNapoleonika  
19.-21.8.Monarchy 2016Horní hradSedmiletka  
19.-21.8.Cihelna 1938Králíky - CihelnaWWII  
20.8.Pražský mír 1866PrahaPrusko-Rakouské  
26.-27.8.SaharaVÚ Záhorie - Senica (SR)WWIIano
27.8.Blosdorf 1915MladějovWWI (RIA, C&K)ano
27.8.Tankový denLešanycivilisti  
27.8.Rumunsko? (RO)WWI (C&K)  
2.-4.9.Den vojáka 1862ArnolticeAmerická občanská  
2.-4.9.Stampfen 1809 - manévryStupava (SR)Napoleonika  
3.-4.9.CIAFHradec Královécivilisti  
3.-4.9.Palmanova Palmanova (IT)Třicítka  
3.-4.9.Bitva u Borodina 1812Borodino (RU)Napoleonika  
3.9.Středověk v MeziříčíVelké MeziříčíStředověkano
3.9.Veterán burzaChotusicecivilisti  
4.9.Svitavy za Karla IV.SvitavyStředověkano
10.9.Bitva u Dvora Králové 1866Dvůr KrálovéPrusko-Rakouské  
10.-11.9.Pohádkový Špilberk / Vojna s TurkemBrno - hrad ŠpilberkSedmiletkaano
17.9.Bramborová válkaVeltrusySedmiletka  
17.-18.9.Olmütz - Vincennes 1814OlomoucNapoleonika  
17.-18.9.Dny NATOOstravacivilisti  
17.-18.9.Bitva na Bílé hoře 1620PrahaTřicítkaano
23.-25.9.Loučeň 1813 - manévryLoučeňNapoleonika  
24.9.Plumlov 1945PlumlovWWII  
30.9.-2.10.Josefínské slavnosti a Bitva u Lovosic 1756TerezínSedmiletka  
30.9.-2.10.Kamenec PodolskýKamenec (UK)Třicítka  
1.10.Dětský den ve Vojenské technickém muzeuLešanycivilisti  
1.10.Most Kroměříž 1945KroměřížWWII  
8.10.Isonzo 1917TřemošnáWWI (C&K)  
8.-9.10.Moskva za námi 1941Borodino (RU)WWII  
14.-16.10.Schlacht von Jena 1806 - 210. výročíJena (DE)Napoleonika  
15.10.Bitva u Kadaně 1742KadaňSedmiletka  
29.10.Dukla 1944Dobřany u PískuWWII  
5.11.Veterán burzaChotusicecivilisti  
11.11.Den válečných veteránůČRcivilisti  
12.11.Military burzaPraha - Velká Chuchlecivilisti  
12.11.(?)Vojenské dušičkyBrnocivilisti  
19.11.Napoleon v BrněBrnoNapoleonikaano
?Niměřice NiměřiceWWI (RIA, C&K)  
29.11.Vyškov 1805VyškovNapoleonika  
1.12.Brno a Bitva u SlavkovaBrno - Denisovy sadyNapoleonikaano
2.12.Sražení u KřenovicKřenoviceNapoleonikaano
2.-4.12.Bitva u SlavkovaTvarožnáNapoleonikaano
3.12.Burza militariíŠlapanicecivilisti  
4.12.Sokolnice 1805SokolniceNapoleonikaano
4.12.Pietní akt na Mohyle míruPraceNapoleonikaano
17.12.Veterán burzaChotusicecivilisti  
?Vánoční besídkaklubovnacivilistiano

Kalendář 2016

Úvodní strana